Паспорт ID-картка

Дата: 21.02.2018 08:13

ID-картка – це документ у формі пластикової картки, що посвідчує особу громадянина України. Вона містить безконтактний електронний носій, на якому записана інформація про біометричні дані власника документа. Новий документ – найбільш захищений від підробок . Проте власникам паспортів-книжечок не потрібно бігти і міняти їх на ID-картки. Вони є дійсними. Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта - втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних особи власника документа. Отже, обов'язку змінювати паспорт зразка 1994 року на ID-картку,  немає. Громадяни, яким виповнилось 25 чи 45 років, вклеюють фотографії ще в старі паперові паспорти. І це безкоштовно. За бажанням вони можуть оформити ID, але за власний кошт. Так якщо отримання першої ID-картки безкоштовне, то заміна старого паспорта на нову картку обійдеться у 270 гривень (366 гривень, якщо терміново).

«Людей не будуть змушувати неодмінно поміняти паспорт до певної дати. Нинішні паспорти-книжечки залишаються дійсними, і громадяни за бажання можуть користуватися ними скільки завгодно. Досвід європейських країн показує, що завжди є люди, які взагалі відмовляються отримувати нові документи. В цьому немає нічого страшного", – про це повідомив голова Державної міграційної служби України (ДМС) М.Ю. Соколюк у коментарі "Фактам"(08.11.2016р).

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 25 березня 2015 р. № 302
Київ

Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України

{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 745 від 26.10.2016}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 621 від 19.08.2015
№ 1042 від 04.12.2015
№ 1132 від 23.12.2015
№ 745 від 26.10.2016}

Відповідно до частини другої статті 15 та абзацу другого частини другої статті 21 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” Кабінет Міністрів України постановляє:

{Вступна частина в редакції Постанови КМ № 745 від 26.10.2016}

1. Затвердити:

зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2;

зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4;

Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, що додається.

{Абзац четвертий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 745 від 26.10.2016}

2. Запровадити із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру:

-  з 1 січня 2016 р. оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-XII;

- з 1 листопада 2016 р. оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1132 від 23.12.2015; в редакції Постанови КМ № 745 від 26.10.2016}

3. Установити, що:

- до завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджено цією постановою, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки;

- прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 р. припиняється;

- паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада 2016 р., є чинним протягом строку, на який його було видано.

{Пункт 3 в редакції Постанов КМ № 1132 від 23.12.2015№ 745 від 26.10.2016}

Прем'єр-міністр України