Тренінг з захисту прав дитини

Дата: 14.09.2018 16:12

13-14 вересня відбувся тренінг з захисту прав дитини, що відбувся на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за ініціативи Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Два дні поспіль учасників навчала Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Оксана Філіпішина. Вона ознайомила присутніх з актуальними аспектами діяльності органів опіки та піклування, зокрема тими, що пов’язані із захистом житлових, майнових прав дітей, розв’язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини, участі у її вихованні, надання дозволу на виїзд дитини за кордон та інше.

«Одна з тем тренінгу – діяльність Комісії з питань захисту прав дитини, яка діє при органі опіки та піклування. Громадяни часто нарікають на цей консультативно-дорадчий орган, про що свідчать десятки звернень до Уповноваженого», - розповіла Оксана Філіпішина

Під час тренінгу представники об’єднаних територіальних громад навчалися підходам у прийнятті рішень щодо дитини з огляду на її індивідуальну життєву ситуацію і найкращі інтереси.