Хмельницкий досвід децентралізації в освіті.

26 червня 2017року розпочав роботу відділ освіти, молоді та спорту виконавчого органу Мостівської сільської ради. З метою отримання досвіду та покращення ефективності надання освітніх послуг Мостівському ОТГ, начальник відділу освіти Савченко А.В. та спеціаліст Гриценко І. В. відвідали  форум освітян «Розвиток освіти ОТГ – інновації та особливості»,  який відбувся 10, 11 серпня в мальовничому куточку Хмельниччини, у серці Подільських Товтр  смт. Сатанів в санаторії «Перлина Поділля» .

Форум відвідали 75 учасників -  це голови та представники ОТГ, представники обласних адміністрацій, представники Хмельницького, Чернівецького, Черкаського, Львівського та Миколаївського  ВП ЦРМС.

Основними питаннями що висвітлювалися на форумі були:

Особливості формування органів управління освітив ОТГ;

Реорганізація органів освіти управління в ОТГ;

Функціонування органів управління освітою в невеликих ОТГ;

Формування мережі опорних закладів освіти . Опорна школа як заклад нового типу ;

Реформування системи позашкільної освіти в ОТГ.

Координаторами та модераторами форуму були: Яцковський С.В.( Директор Хмельницького ВП ЦРМС), Айдер Сеїтосманов та Білик І.А. (експерти шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»).

Своїм досвідом поділилися начальники управління освіти, молоді та спорту Колісник В.В., Сітарський В.В., Мартинюк М.В., Срібняк Л.О.

В рамках форуму в слухачів виникало безліч запитань, які одразу ж задавали доповідачам, висловлювали свою думку, вносили свої пропозиції в результаті чого формувався сучасний погляд на створення нової системи освіти в ОТГ, прогнозували перспективи розвитку.

Ознайомившись з роботою колег які вже мають досвід та отримали суттєвий результат в процесі децентралізації освіти , отримавши відповіді на безліч питань які виникли в роботі відділу освіти, працівники освіти, повернулись оптимістично налаштовані, з грандіозними стратегічними планами та вірою що зміни в освітньому процесі, що диктує нам час, можна не тільки приймати, а й бути провідниками цих змін. В цьому сенс нашої спільної роботи, роботи батьків, вихователів, вчителів, працівників відділів освіти, департаменту освіти, результатом якої має сформуватись якісна система надання освітніх послуг.

Автор: Гриценко Інна