Дата: 11.02.2022 12:49

1. Вид та назва регуляторного акта.

Рішення сесії Мостівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на території населених пунктів Мостівської сільської ради на 2022 рік»

2. Назва виконавця заходів з відстеження.

Фінансовий відділ Мостівської сільської ради.

3. Цілі прийняття акта:

Основними цілями регулювання є:

- приведення рішень сільської ради у відповідність до норм та вимог чинного законодавства;

- відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань щодо механізму справляння та порядок сплати податків та зборів;

-  здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету;

-  встановлення доцільних та  обґрунтованих розмірів ставок місцевих податків і зборів з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання та відповідно до потреб місцевого бюджету та Податкового кодексу України;

- встановити пільги щодо сплати місцевих податків і зборів;

- забезпечити своєчасне надходження до сільського бюджету місцевих податків та зборів;

- забезпечити відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування.

4. Строк виконання заходів з відстеження.

з 09.07.2021 року по 19.07.2021 року

5. Тип відстеження – базове

6. Методи одержання результатів відстеження.

Для проведення базового відстеження використовувався статистичний метод. Відстеження результативності регуляторного акта проведено відповідно до фактичних надходжень до бюджету сільської ради від суб’єктів господарювання, які сплачують місцеві податки і збори.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась  результативність, а також способи одержання даних.

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

- обсяг надходжень місцевих податків та зборів до місцевого бюджету;

- рівень про інформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів.

СТАТИСТИЧНІ ПОКАЗНИКИ

тис. грн.

Надходження до місцевого бюджету

від сплати місцевих податків і зборів

фактичні

надходження

2020 рік

Очікувані

надходження

+/-

(2020 до 2021)

Місцеві податки і збори, всього:

+3253,4

податок на нерухоме майно

+88,6

земельний податок

+2284,0

єдиний податок

+880,8

транспортний податок

42,1

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта.

Прийняття даного регуляторного акта дає можливість привести регулювання у відповідність з Податковим кодексом України; забезпечити збалансованість інтересів суб’єктів господарювання, населення та органу місцевого самоврядування; збільшити дохідну частину бюджету сільської ради від надходжень місцевих податків і зборів, сприяти її соціально-економічному розвитку .

Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступінь досягнення мети будуть визначені при повторному відстеженні. Повторне відстеження регуляторного акту буде проведено через рік з дня набрання ним чинності. За результатами повторного відстеження буде визначена ефективність та доцільність регуляторного акту.

Заступник сільського голови                                                 Світлана ПАСТУШЕНКО