ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ на ЗДОРОВ’Я та ЖИТТЯ ЛЮДИНИ.

Дата: 17.04.2024 15:02

Вплив нікотину на організм | Блоги БДМУ

ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ

на ЗДОРОВ’Я та ЖИТТЯ ЛЮДИНИ.

Види паління.

Активне паління – це свідомий (інколи не свідомий) вибір людини.

Пасивне паління  називають процес, коли люди, які вдихають вторинний тютюновий дим, що виділяються з сигарети та той дим, що видихає курець. Цей побічний дим є більш токсичним. Це пояснюється тим, що активний курець курить сигарету із фільтром, а пасивний курець дихає димом без жодних фільтрів. За даними ВООЗ не існує безпечного пасивного куріння. Дослідження довели, що у пасивних курців з’являються такі самі проблеми зі здоров’ям, як і у активних курців.

Щоб захистити людей від пасивного куріння Законом України № 4844-VI від 24 травня 2012 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» заборонено куріння в усіх громадських місцях.

У статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових Закону законодавець визначається перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів. До таких місць належать:

1) ліфти і таксофони;

2) приміщення та території закладів охорони здоров’я;

3) приміщення та території навчальних закладів;

4) приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

5) приміщення закладів ресторанного господарства;

6) приміщення об’єктів культурного призначення;

7) приміщення органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

8) приміщення підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

9) приміщення готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

10) приміщення гуртожитків;

11) дитячі майданчики;

12) місця загального користування житлових будинків;

13) підземні переходи;

14) транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі таксі;

15) вокзали та станції;

16) зупинки громадського транспорту.

Відповідно до статті 1751 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у заборонених законом місцях, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, загрожуватиме порушникові попередженням або накладенням штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що наразі становить від 51 до 170 грн. Якщо ж особа, яку вже притягували до адміністративної відповідальності за вказане порушення, скоїть його повторно, штраф становитиме від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн).

Дотримуйтеся вимог законодавства!

Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих!