Фінансова спроможність ОТГ Миколаївщини, - експертний аналіз

Дата: 12.03.2018 10:55

9,7 тис. грн – таким є показник власних доходів на одного мешканця Галицинівської ОТГ, що на Миколаївщині, у 2017 році. У загальному рейтингу фінансової спроможності 366 ОТГ, ця громада посіла 9 місце. Всього у цьому регіоні в минулому році на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом працювали 19 об’єднаних територіальних громад. Якою в минулому році була їх фінансова спроможність демонструє відповідний аналіз, проведений Групою фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International). Експерти відзначили ріст надходжень власних доходів об’єднаних громад цього регіону на одного мешканця. Такий показник по 19-ти ОТГ області збільшився на 2201,5 грн та склав 3454,6 грн (у тому числі: по 18-ти ОТГ, утворених у 2016 році цей показник зріс у 2,9 рази та становить 3509,3 грн, а по 1-й ОТГ, утвореній у 2015 році – на 10,3% і становить 2540,0 грн). ОТГ Миколаївщини у 2017 році змогли спрямувати кошти на проведення капітальних видатків в сумі 143541,2 тис. грн., що в розрахунку на 1 жителя становить 1023,1 гривень. Найбільша штатна чисельність працівників виконавчого апарату затверджена Баштанською ОТГ – 106 осіб, найменша – Чорноморською ОТГ – 15 осіб (станом на 01.07.2017). Виходячи з розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг у Воскресенській ОТГ - 294 особи; найменше – у Кам’яномостківській ОТГ – 102 особи. За підсумками 2017 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) припадає на бюджет Воскресенської ОТГ – 25 %, найменша – на бюджет Галицинівської ОТГ - 7 %.