Навчальна поїздка для громад-партнерів DOBRE у сфері організації ефективної системи освіти та покращення навчального процесу в громадах
З 18 -21 лютого освітяни Мостівської ОТГ взяли участь у навчальній поїздці для громад-партнерів DOBRE у сфері організації ефективної системи освіти та покращення навчального процесу в громадах.
Протягом трьох насичених днів освітяни ознайомились із досвідом роботи та сучасними підходами до навчання у закладах освіти м. Львова та Львівської області.
Свій маршрут почали з відвідування Львівської міської громадської організації «Центр освітньої політики» директором якої є Олег Процак.
Своїм досвідом з освітянами Миколаївщини поділилася директор Львівської ЗОШ I ступеня «Світанок» Лідія Андрушко. Учні школи вчать поглиблено англійську мову, навчаються за програмою «Лицем до дитини» та колектив школи має досвід з пілотування нового Державного стандарту початкової освіти.
Приватні львівські школи «Школа вільних та небайдужих» та «Креативна Міжнародна Дитяча Школа» вразили сучасними форматами та підходами до навчання, особливостями навчання у початковій школі, методикою хвильових занурень, проектним підходом до вивчення окремих предметів, принципом роботи школи та цінностями , на яких базується школа.
Директори сільських шкіл показали нам , що сучасне навчання можна організувати на базі звичайної сільської школи.
Підгородецька школа та школа-ліцей с.Козьови Сколівського району Львівської області розташовані у невеликих селах, 110-130 км до обласного центру, які, тим не менш, впроваджують у життя найсучасніші методики навчання.
Основна теза підгородецьких освітян: "Школа має бути центром громади». Школа заснована у 1861 році, на сьогодні у школі 235 учнів та 34 учителя, в основі роботи школи - громадська активність та розвиток взаємодії всіх жителів. У школі активно впроваджують освітні проекти для дітей та дорослих: курси комп'ютерної грамотності, освітні програми для жінок, є «Школа лідерів», фінансова грамотність для дорослих та шкільний клуб підприємництва для дітей. Діти вчаться писати проектні заявки, знімають відеосюжети та допомагають громадським організаціям проводити опитування громадської думки.
Директор школи-ліцею с.Козьови Оксана Клепуц розповіла про курси англійської та комп'ютерної грамотності, вебінари та он-лайн курси, які розробляють шкільні вчителі, комунікації з батьками та роботу з університетами, проведення опитувань громадської думки, а під кінець зустрічі провела для миколаївських колег короткий тренінг з використання підходів SCRUM в освіті.
Найбільше вразило те, що львівські освітяни - це зацікавлені, рішучі, ініціативні, готові до змін люди, з новими поглядами та підходом до сучасної освіти наших дітей, які впевнені, що майбутніх лідерів можна виховувати не тільки в місті, а й у віддалених селах незважаючи на матеріальне забезпечення закладу освіти.
Навчально-ознайомчий візит відбувся в рамках проектної діяльності Програми DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» за фінансової підтримки USAID.